top of page
20220124_165336
70820996_111258203602124_180014384456663
20160704_174233

Tel.

666 878 680

ADRES:

ul. Niegłowicka 174

38-200  Jasło

 

  • Facebook Basic Black

Centrum Muzyki i Muzykoterapii CANETIS to miejsce, w którym  prowadzone są   zajęcia terapeutyczne w dziedzinie szeroko pojętej muzykoterapii. 

 

Muzyka jest to zjawisko ludzkie, które nie tylko łagodzi obyczaje, ale przede wszystkim  wpływa na nasze zachowanie i postrzeganie otaczającego nas świata. To jedyne doznanie sensoryczne, które może jednocześnie aktywować wszystkie obszary mózgu jednocześnie! Daje to  potężny  potencjał w zakresie rozwoju nowych ścieżek neuropatycznych. Kiedy omawiamy teorię plastyczności mózgu, potrzeba intensywnej i ciężkiej pracy, aby stymulować i budować te ścieżki, ale to waśnie  dzięki muzyce uzyskujemy ekscytujące wyniki. 

DLACZEGO TERAPIA DŹWIĘKIEM?

Nie ma chyba na świecie osoby, która przeszła by obojętnie obok  nastrojowej, subtelnej czy głośnej i głęboko rockowej muzyki. Muzykoterapeuci właśnie w oparciu o zróżnicowane elementy muzyki wykorzystują odpowiednie instrumenty muzyczne oraz generowane przez nie wybrane częstotliwość dźwięku,  aby wpływać na określone zachowania, dysfunkcje oraz zaburzenia sensoryczne i tym samym  stymulować i wspierać całokształt procesu rehabilitacyjno-terapeutycznego pacjenta. Czyli najprościej mówiąc walorami i zdobyczami muzyki terapeuci propagują szeroko pojęte zdrowie. 

CO TO JEST MUZYKOTERAPIA?

Muzykoterapia to zwiększenie możliwości człowieka poprzez planowane wykorzystanie środków i wpływów muzycznych na funkcjonowanie mózgu. Dźwiękoterapia jest bardzo przydatna ponieważ uruchamia procesy i funkcjonowanie całego układu nerwowego, które bezpośrednio wpływa na zdolności poznawcze, emocjonalne i fizyczne. Dzięki najnowszemu zrozumieniu modeli neuroplastyczności muzykoterapia stała się podstawową strategią stosowaną w prowadzeniu programów rehabilitacji, edukacji i odnowy biologicznej.

PO CO POŚWIĘCAĆ TYLE UWAGI DŹWIĘKOM?

Ponieważ mózg jest centrum dowodzenia i miejscem, w którym wszystkie nasze zmysły i doświadczenie łączą się w celu przetworzenia i zrozumienia informacji, a następnie postrzegania, wyrażania lub działania przez nas, ludzi. Dźwięki oczywiście są dla na niewidoczne. Zawsze kojarzą nam się one raczej ze zmysłem słuchu. Jednak w przyrodzie każdy dźwięk ma swoją określoną strukturę graficzną i poniekąd mają one również wpływ na komórki i ich zachowania w naszym ciele. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W JAKI INNY SPOSÓB PRZYDATNA JEST MUZYKOTERAPIA?

Z perspektywy społecznej i kulturowej muzyka przenika nasze społeczeństwo i kulturę, czyniąc ją znaną i łatwo dostępną.  Dlatego profesjonalny muzykoterapeuta może wybrać i zastosować odpowiednie techniki muzycznego do skutecznego leczenia. To sprawia, że ​​terapia jest bardziej osobistym i zindywidualizowanym doświadczeniem. Takie podejście odzwierciedla preferencje danej osoby, które są bardziej normalizowane i skuteczne niż tradycyjna lub ogólna procedura lecznicza. Przyczynia się to również do tego, że leczenie oparte na muzykoterapii jest często szybsze i bardziej skuteczne niż leczenie bez dźwięków. Uzdrawianie ducha i ciała podczas leczenia to stara mądrość: „Jesteśmy duchem, który prowadzi ciało, za którym podąża”.

20220902_155108.jpg
20220523_134053.jpg
bottom of page